Kolejna odsłona konferencji „Badania nad PJM i g/Głuchotą” odbyła się 13 listopada na terenie kampusu centralnego Uniwersytetu Warszawskiego. Wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w wielu fascynujących dyskusjach – choćby w niezwykle ciekawym wykładzie honorowym wygłoszonym przez Tomasza Świderskiego, założyciela i prezesa Instytutu Historii Głuchych „Surdus Historicusˮ.

Dziękujemy Rektorowi UW prof. Alojzemu Z. Nowakowi i Dziekanowi Wydziału Polonistyki prof. Zbigniewowi Greniowi za wzięcie udziału w obradach i – szerzej – za życzliwość i zainteresowanie problematyką komunikacji migowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przyjechali na kampus UW. Dzięki Państwu nasza konferencja jest z edycji na edycję coraz ważniejszym wydarzeniem na naukowej mapie Polski.

Z satysfakcją odnotowujemy, że listopadowa edycja konferencji „Badania nad polskim językiem migowym i g/Głuchotą” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Po raz kolejny frekwencja pokazuje, że naprawdę warto organizować tego typu zjazdy. Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.