Członkowie PLM (Joanna Łacheta, Joanna Filipczak, Sylwia Łozińska, Piotr Mostowski) uczestniczyli w sierpniu 2012 r. w Letniej Szkole Korpusowej organizowanej przez Instytut Niemieckiego Języka Migowego na Uniwersytecie Hamburskim.

Celem szkoły było zaprezentowanie uczestnikom skomplikowanego procesu tworzenia korpusu języka migowego oraz zapoznanie ich z dostępnymi narzędziami, pozwalającymi na anotację i edycję zebranych danych językowych.

Bogaty program szkoły obejmował różnorodne wykłady, warsztaty oraz wystąpienia zaproszonych gości. Można było dowiedzieć się m.in. o procesie tworzenia zadań elicytacyjnych, metodologii doboru informatorów, zbieraniu materiału, zasadach anotacji, w tym także podstaw Hamburskiego Systemu Notacji dla znaków języka migowego (HamNoSys).

Wśród zaproszonych gości, którzy wystąpili z wieczornym wykładem, byli: Joanna Mesch, Carlo Cecchetto, Antonio Balvet.